عضویت در خبرنامه

پیوندهای سازمان

حسین کیقبادی

سرهنگ حسین کیقبادی، در سال ۱۳۲۵ در شهرستان زابل متولد شد. در سال ۱۳۴۵ پس از عزیمت به تهران وارد ارتش شد و تحصیلات خود را در دارالفنون تکمیل نمود. وی به علت فعالیت های سیاسی و مبارزه با رژیم ستم شاهی به مدت سه ماه به زندان افتاد و سپس در آستانه انقلاب به دستور امام خمینی (ره) پادگان را ترک کرده و به مبارزه با رژیم پرداخت. پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تحصیلات خود را در دانشگاه افسری امام علی (ع) ادامه داد و دورۀ عالی ارتش را به پایان رساند.
وی در ۸ سال دفاع مقدس حضور مستمری در جبهه های نبرد داشت به گونه ای که سه سال پیاپی را در مناطق عملیاتی سوسنگرد و فکّه به جهاد پرداخت که در همین روزها برادر او به شهادت رسید. از جمله مسئولیت های وی می توان به مسئول عقیدتی سیاسی، رئیس شعبه آموزش، مسئول تبلیغات اسلامی و معاون هماهنگی لشگر ۸۸ سیستان اشاره نمود.
سرهنگ حسین کیقبادی پس از بازنشسته شدن در سال ۱۳۷۵، جهاد را در خدمت به مردم محروم زابل یافت و مدرسۀ شبانه روزی روستای توتی را در شهرستان زابل بنا نمود. از سال ۱۳۷۶ و پس از آشنایی گروه جهادی دانشجویی «هیأت آل یاسین» با ایشان، طرح اردوهای جهادی آنان با حضور سرهنگ، پایه ریزی شد؛ به گونه ای که دو ماه قبل و بعد از حضور گروه جهادی در منطقه، سرهنگ تمامی مراحل ابتدایی و پایانی ساخت و انجام پروژه های عمرانی را پیگیری می نماید. وی در مناطق محرومی مانند باغ ملک، دلگان، جموریز، نهبندان، بیرجند و… همواره طلایه دار این گروه جهادی بوده است.

نوشتن دیدگاه


نُه + = هفده

  • v4 وارثین۴

    شماره چهارم نشریه وارثین در بهار ۱۳۸۸ انتشار یافت. * […]

  • 12 جلیل بشارتی

    جلیل بشارتی در سال ۱۳۶۸ به سِمَت ریاست دفتر امور […]

حامیان مهرباران