عضویت در خبرنامه

پیوندهای سازمان

درباره ما

 

توجه به محرومان و مستضعفان از اصول و مبانی فرهنگی انقلاب اسلامی است که همواره مورد تاکید حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بوده است. مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… خامنه ای نیز نسبت به حمایت از اقشار محروم جامعه و حرکت به سوی رفع و محرومیت و توسعه و گسترش عدالت در تمامی عرصه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تاکید داشته اند.

تشکل ها و گروه های دانشجویی فعال در این حوزه، در کنار نقش تاثیرگذار و فرهنگ ساز خود و کارکردهای اجتماعی که در محرومیت زدایی از جوامع درگیر فقر و محرومیت دارند، به خوبی می توانند مسئولیت دوسویه ناظران جامعه و مشاوران دولت را در روندتوسعه و فقرزدایی عهده دار شوند.

طی سال های گذشته تشکل ها و گروه های دانشجویی فعالیت های قابل توجهی در این زمینه داشته اند. فعالیت های دانشجویان در این حوزه، نه تنها توانمندسازی و ارتقای سطح فرهنگی و اقتصادی مناطق محروم کشور را به دنبال دارد، بلکه منجر به تقویت و تکریم روحیه عدالت خواهی جوامع دانشجویی خواهد شد. یکی از اثرات مثبت حرکت گروه ها و تشکل های دانشجویی در زمینه محرومیت زدایی ایجاد تحرک در فضای جوامع کوچک (شهرها و روستاهای کوچک) است. به منظور ارج نهادن به فعالیت گروه های دانشجویی در عرصه کمک به محرومان و نهادینه کردن فرهنگ محرومیت زدایی در دانشگاه ها و تحقق منویات بنیانگذار انقلاب اسلامی ‌و مقام معظم رهبری در زمینه رفع محرومیت در جامعه اسلامی‌‌،‌ سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی چهار دوره همایش و چهار دوره جشنواره مهرباران را در سال های اخیر برگزار نموده است. که در زیر گزارش مختصری از هر دوره ارائه خواهد شد.

تابستان سال ۱۳۸۴ با توجه به تاکیدی که در برنامه سوم فرهنگی جهاددانشگاهی به ایجاد زمینه ی مناسب برای تقویت مشارکت فعال جوانان و دانشجویان در مسائل سیاسی و اجتماعی کشور شد و نظر به وظایف و سیاست های سازمان دانشجویان شاخه محرومیت زدایی و مشارکت های ملی دانشجویان تشکیل گردید. پس از تشکیل شورای مرکزی این شاخه اولین برنامه پیشنهادی تحت عنوان همایش دانشجویی حمایت از محرومان “مهرباران” در راستای تسهیل در روند مشارکت پذیری دانشجویان و همچنین رسیدگی به مشکلات ولی نعمتان جامعه، به تصویب رسید.

تماس با سازمان:

آدرس: خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری شرقی،  پلاک ۷۲، طبقه اول

تلفن: ۶۶۹۷۸۰۰۰
نمابر: ۶۶۹۷۷۹۹۹
آدرس وب سایت سازمان : www.isojd.ac.ir
شماره پیامک سازمان : ۳۰۰۰۴۰۵۵
پست الکترونیک:info@isojd.ac.ir
پست الکترونیک روابط عمومی سازمان: sazman.pr@gmail.com

نوشتن دیدگاه


هفت + هشت =

  • v1 وارثین۱

    نخستین شماره ی نشریه ی وارثین در تابستان سال ۱۳۸۷ […]

حامیان مهرباران